Task 9 of 38 · Math · Class 5
Shopping
Task
Juice costs 4.80 PLN and bread 3.25 PLN. How much do they cost together?
Your answer
Write your answer, check the solution, then rate it against the criteria.
Task 9 of 38 · Math · Class 5
Task
Juice costs 4.80 PLN and bread 3.25 PLN. How much do they cost together?
Your answer
Write your answer, check the solution, then rate it against the criteria.