Task 6 of 10 · Early schooling · Class 2
Juice and roll
Task
Juice costs 4 zł and a piece of 2 zł. How much do they cost together?
Your answer
Write your answer, check the solution, then rate it against the criteria.
Task 6 of 10 · Early schooling · Class 2
Task
Juice costs 4 zł and a piece of 2 zł. How much do they cost together?
Your answer
Write your answer, check the solution, then rate it against the criteria.